Připomeňte si Den Země!

20.4. 2013 - V průběhu roku se slaví mnoho mezinárodních dnů „něčeho". Jedním z těch, které si zasluhuje větší význam a připomenutí je Mezinárodní den Země, který připadá na 22. dubna. Už jste zasadili svůj projektový strom?

Den Země se poprvé slavil v roce 1970 v USA a jeho cílem bylo upozornit na problémy ochrany životního prostředí. Už tohoto prvního roku se účastnilo na 20 milionů lidí, od té doby se rozšířil do celého světa a nyní si ho každoročně připomíná více než miliarda obyvatel Zeměkoule.

V projektu LVHP si tento den připomínáme především zasazením stromů, které jsou symbolem přírody, obnovitelných zdrojů či snižování emisí oxidu uhličitého. Tyto stromy by nyní měli zároveň připomínat tento den a motivovat k zamyšlení, jestli nemůžeme trochu upravit naše chování, abychom byli k našemu okolí šetrnější.

Opravdu to není nic náročného a nemusíme se stěhovat do lesů. Pro začátek třeba stačí více přemýšlet o tom, co vyhazujeme, jestli se to nedá ještě jednou použít, třeba jestli si místo koupení PET lahve s limonádou nemůžete udělat šťávu do starší lahve.

Pokud byste to mysleli vážněji, přehled akcí pořádaných ke Dni země můžete najít např. na www.denzeme.cz.

A perlička na konec: 22. duben není zajímavé datum jen díky tomuto mezinárodnímu dni. Je to rovněž datum narození Vladimíra Iljiče-Lenina, který by při historicky prvním Dni Země oslavil rovných sto let. Ale předpokládá se, že tato souvislost je čistě náhodná.

Realizátorem projektu Labyrint vědy, her a poznání je občanské sdružení SPPolek.
Chmelařská 131, 463 11  Liberec 30
IČ: 26529874
Projekt je financován z fondů ESF a státního rozpočtu České republiky.

Copyright © 2018 Labyrint vědy, her a poznání. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
2011 Labyrint vědy, her a poznání - Připomeňte si Den Země!.
Powered by Joomla 1.7 Templates