Vědecké úkoly

17 - Motýlí efekt

Ani se tomu věřit nechce, ale je to tady - poslední vědecký úkol. Už jste chovali, pěstovali a vyráběli leccos, tentokrát se bude opět chovat hmyz, ale značně okřídlený. Snad bude na vás mít ten správný efekt.

Termín: 28. června 2013

16 - Příprava na Vědecko-technické soustředění

Závěrečné výjezdní Perpetuum se kvapem blíží, ale není možné na něj odjet jen tak, jako by se nechumelilo. Je záhodno se na jeho nástrahy řádně přichystat po stránce materiální i duševní.

Termín: 8. května 2013

15 - Strom radosti, užitku a poznání

Konečně je jaro, sluníčko se rozhodlo opět ukázat svou sílu, příroda se probudila, všechno pučí a tak přišel čas na plnění úkolů, na které přes zimu nedošlo - pěstování projektových stromů.

Termín: 21. dubna 2013

14 - Otázky pro Leopolda

Ač je prof. Lahvičkovi už tolik, kolik mu je, duchem je stále mladík a tak mu přišlo na mysl zahrát si hru "Uhádni koho myslím". Bude se samozřejmě jednat převážně o jeho přírodovědecké kolegy a protože není Lahvička žádný skrblík, bude těm, kdo si s ním zahrají, udělovat bodíky.

Termín: březen - duben 2013

13 - Modelářská zima

Zima se ujala své vlády a příroda tak začala šetřit síly na opětovné vypuknutí života na jaře. Tomu se přizpůsobují i úkoly prof. Lahvičky výzkumným týmům - nebudou tentokrát nic pěstovat ani chovat, nýbrž modelovat a konstruovat.

Termín: individuálně dle rozpisu

12 - Geohra

Víte, co je to mezioborová disciplína? To je třeba když zkombinujeme fyziku, chemii či přírodovědu se zeměpisem, přidáme výpočetní techniku a vznikne mezioborová Geohra.

Termín: 11. 11. 2012

11 - Leopoldovy kostlivci

Ne, nejedná se o bývalé kamarády z dětství, kteří už mají po starostech, ale o pozůstatky dávných výzkumů, které prof. Lahvička ne a ne dokončit... až teď.

Termín: říjen – prosinec 2012

10 - Mazlíček listonoh

Ne všichni mají to štěstí, že mají svého domácího mazlíčka. Všechny vědecké týmy však budou mít to štěstí, že budou mít svého školního mazlíčka.

Termín: od zasednutí do školních škamen do 31. prosince 2012

09 - Květošprýmy

Je jaro, všude všechno pučí a kvete... ideální čas vyrazit na louku, natrhat nějaké to kvítí a řádně ho zaherbářovat. A že to není žádná zábava? Tak si při tom trochu zašprýmujem!

Termín: do 19. října 2012

08 - Vědecké pozdravy

Prázdniny jsou před námi a nevyhýbají se ani Labyrintu. Přesto si i během následujících měsíců můžete zasloužit nějaký ten bodík do celkového hodnocení a dohnat tak to, co se nepovedlo při akcích.

Termín: do 31. srpna 2012 prodlouženo do 15. září

07 - Zasloužený titul

Všem týmům byl na Nevšedním Liberci propůjčen vědecký titul a dalo by se říci, že už tak je zasloužený. Ale není tomu tak.

Termín: do 15. května 2012

06 - AntVille

Jistě znáte FarmVille, CastleVille, CityVille... a nyní je na řadě AntVille, ovšem v trochu jiné podobě než "Villy" dříve uvedené.

Termín: dlouhodobý úkol

05 - Záhady z(a)tracených zvonů

Během prvního přírodovědného víkendu na Zvonici měli vaši zástupci minimálně dvě příležitosti setkat se se zvony. Těch se týká i zadání pátého vědeckého úkolu, který má hned několik částí.

Termín: do 13. dubna 2012

04 - Krystalová zahrádka

Opět tu máme něco z pěstitelského oboru. Pokud vám zdárně rostou papričky, přestaneme troškařit a pokusíme se si vypěstovat rovnou kámen. Zahradník by řekl, že to je nesmysl, ale prof. Lahvička říká, že to jde... tak kdo bude mít pravdu?

Termín: do konce dubna 2012

03 - Věže z Hanoje

Ne, nejedná se o mrakodrapy vietnamského města, ale o světoznámý hlavolam, který již znají i účastníci Vědeckého bludiště.

Termín: do 5. března 2012

02 - Pěstitelská dřina

Máte rádi Facebook? Máte rádi FarmVille? V tom případě se vám určitě bude líbit i tento Lahvičkův úkol.

Termín: dlouhodobý úkol

01 - Představení týmu

Profesora Leopolda Lahvičku už jste poznali. A teď by on rád poznal vás.

Realizátorem projektu Labyrint vědy, her a poznání je občanské sdružení SPPolek.
Chmelařská 131, 463 11  Liberec 30
IČ: 26529874
Projekt je financován z fondů ESF a státního rozpočtu České republiky.

Copyright © 2018 Labyrint vědy, her a poznání. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
2011 Labyrint vědy, her a poznání - Vědecké úkoly.
Powered by Joomla 1.7 Templates